Акція “Уроки мужності”

До 70-ї річниці Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками

 

Запрошуємо на Уроки мужності для школярів та студентів

на тему «Хто такий захисник Вітчизни?»

 

9 травня в Україні відзначається 70-та річниця Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. Це – знаменна дата не тільки для нашого народу, а й для усього прогресивного людства.

Ворзельський музей історії та культури «Уваровський дім» проводить активну діяльність з увічнення пам’яті героїв-патріотів, які визволяли нашу Вітчизну від фашистських поневолювачів у ті буремні роки. На основі архівних документів написано книгу «Ворзельське підпілля» (авт. О.Г. Соколенко, Ю.Л. Мельничук), знято документально-публіцистичні фільми «Ми тремтіли за цю землю…» (призер І Київського міжнародного кінофестивалю документальних фільмів на військово-патріотичну тематику, реж. С.В. Соколенко),  «Останній герой» (призер ІІІ Київського міжнародного кінофестивалю документальних фільмів на військово-патріотичну тематику, реж. С.В. Соколенко) та «Переможці» (реж. С.В. Соколенко).

У музеї діє експозиція, присвячена історії Ворзельської підпільної антифашистської групи. Організаторами підпілля були ворзельські підлітки 13-15 років на чолі з В. Нацевичем. Вони здійснювали велику диверсійну роботу упродовж 1941-1943 рр. 6 листопада 1943 року вони самостійно визволили Ворзель. Завдяки їхній мужності також були врятовані від повного знищення населені пункти Козинці, Діброва-Ленінська та Михайлівка-Рубежівка.

Юні ворзельські підпільники є продовжувачами славетних традицій українського козацького духу. Вони билися з поневолювачами завдячуючи власному відчуттю високого патріотизму та любові до своєї землі, без усяких вказівок правлячої партії. Досвід нашого музею із запровадження дитячо-юнацької патріотично-виховної роботи з використанням героїчних прикладів нашого народу часів Великої Вітчизняної війни введено до методичних розробок з козацької педагогіки та козацько-лицарського виховання молоді у навчальних закладах країни.

Пропонуємо відвідати уроки мужності для школярів та студентства у нашому музеї. За три роки на них побували понад 1,5 тис. школярів та студентів Київщини та м. Києва.

Урок мужності складається з двох частин:

перша – лекція та відвідування експозиції «Історія Ворзельського підпілля»;

друга – показ та обговорення документально-публіцистичного фільму «Ми тремтіли за цю землю…» про долю 13-літної ворзельської підпільниці Валі Філіповської.

Тривалість уроку – 1,5 години.

 

Уроки мужності проводяться за попереднім замовленням.

Контакти музею:  (04597) 48-113; 48-114; (093)-248-41-29

E-mail: mykray2006@mail.ru

Сайт: www.uvarovsky.wordpress.com

 

Проїзд з м. Києва (30-40 хв.):

Маршрутне таксі: метро «Святошин» (вихід – прохідна заводу «АВІАНТ»), маршрутне таксі №424 (їхати до зупинки «Бібліотека»). Маршрутки йдуть через кожні 30 хв.

Приміська електричка: від ст. «Святошин» до ст. «Ворзель»

 

Зберігач фондів-завідувач музею,

член Національної спілки краєзнавців України            О. Г. Соколенко

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s