І наукові читання “Петро Могила і Київщина”, 19.06.2010

Програма наукових читань

У Ворзельському музеї історії та культури «Уваровський дім» започатковано наукові читання

19 червня 2010 року у Музеї історії та культури «Уваровський дім» відбулися наукові читання з циклу «Сторінками історії Київщини» на тему: «Петро Могила і Київщина», у яких взяли участь відомі науковці Києва.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Вже понад два роки працює у Ворзелі Музей історії та культури «Уваровський дім». За цей час він здобув заслужене визнання як культурний центр всього Приірпіння. У експозиції закладу можна оглянути виставки старовинних меблів, старовинних та сучасних фото селища, експозицію з історії Ворзельського підпілля, виставки творів прикладного мистецтва, живопису та ін. Серед відвідувачів музею, а за минулий рік їх було близько 9000, – представники з усіх областей України, про що красномовно свідчать записи у книзі відгуків.

Свідченням серйозного ставлення до вивчення історії рідного краю та плідної співпраці працівників музею з дослідницькими установами стало започаткування циклу наукових читань «Сторінками історії Київщини». Ці заходи покликані висвітлювати маловідомі сторінки історії Київщини, надати можливість молодим науковцям, студентству, краєзнавцям  оприлюднити та провести обговорення своїх досліджень з краєзнавства та історії Київщини перед фаховими науковцями та широким загалом, залучити до краєзнавчих досліджень усіх, хто цікавиться історією.

Ворзельські наукові читання – періодичний захід, який у майбутньому планується проводити щоквартально. Тематика читань включатиме насамперед дослідження життя та діяльності видатних людей Київщини та Приірпіння (згадаймо, наприклад, про Ворзельський Будинок композиторів та Ірпінський Будинок письменників, справжню мекку видатних людей України), інші цікаві та маловідомі сторінки історії краю. Для доповідачів важливо, що організатори планують видання збірника, у якому будуть надруковані доповіді усіх учасників читань.

Програма перших наукових читань, присвячених видатному релігійному та політичному діячеві, педагогу та письменнику митрополиту Петру Могилі, який свого часу володів селом Михайлівка-Рубежівка включала доповіді початкового рівня досліджень, а саме місцевих краєзнавців, доповіді фахового рівня досліджень – науковців зі столичних наукових та навчальних закладів та перегляд документального фільму «Петро Могила» режисера Олександра Столярова.

На читаннях прозвучали доповіді: «Просвітницька діяльність П. Могили» краєзнавця, завідувача відділу краєзнавства та туризму відділу освіти Ірпінської держадміністрації Мельничука Ю.Л.; «Із власноручних записів Петра Могили. Про чудо у с. Михайлівка-Рубежівка» краєзнавця, автора шести книжок з історії населених пунктів Приірпіння, зберігача фондів-завідувача музею історії та культури «Уваровський дім» Соколенка О.Г.; «Петро Могила – видатний меценат» вчителя історії Безсмертного В.В.; доповідь про деякі аспекти діяльності Петра Могили кандидата мистецтвознавства, релігієзнавця, зав. відділу культури, професора Національного науково-дослідного інституту українознавства НАН України Горенко Л.І.; доповідь про місце Петра Могили в українській історії доктора педагогічних наук, професора Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова Руденка Ю.Д.; доповідь кандидата економічних наук, доцента Національного університету державної податкової служби України Редича О.В.; «Вивчення життя і діяльності Петра Могили у сучасній загальноосвітній школі» вчителя вищої категорії з образотворчого мистецтва спеціалізованої ЗОШ №1 художнього напрямку ім. Макаренка Сморчкова С.О.; Доповідь та вірш про Петра Могила режисера Землянського І.І.; «Петро Могила і козацький рух» краєзнавця, завідувача відділу краєзнавства та туризму відділу освіти Ірпінської держадміністрації Мельничука Ю.Л. Цікаве обговорення викликав перегляд єдиного в СНГ документального фільму «Петро Могила» режисера Столярова О.М.

На закритті читань пролунала низка українських пісень у виконанні переможця численних фестивалів та конкурсів ворзельського фольклорного ансамблю «Перевесло», а обговорення та підведення підсумків перших ворзельських наукових читань відбулося на свіжому повітрі, за козацьким кулішем, яким люб’язно почастували учасників читань та слухачів члени Михайлівсько-Рубежівського козацького осередку. За оцінкою науковців Ворзельські наукові читання є дуже важливим і корисним заходом для дослідників історії, студентської та учнівської молоді Київщини. Тож, в добру путь!

Про наступні наукові читання буде повідомлено окремо.

Запрошуємо усіх, хто цікавиться краєзнавством та історією рідного краю!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s