V наукові читання «Митрополит Петро Могила і Київщина». 24.11.2012

Запрошення

Програма читань

У музеї історії та культури «Уваровський дім» відбулися наукові читання «Митрополит Петро Могила і Київщина»

 

24 листопада, у суботу, об 11.00 у музеї історії та культури «Уваровський дім» (Ворзель) відбулися V наукові читання з циклу «Сторінками історії Київщини» на тему: «Митрополит Петро Могила і Київщина». Організаторами заходу виступили музеї історії та культури «Уваровський дім» та Національна спілка краєзнавців України.

 

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Наукові читання, що започатковано у ворзельському музеї 2010 року, стали свідченням серйозного ставлення до вивчення історії рідного краю та плідної співпраці з дослідницькими установами, що працюють у галузі історії та краєзнавства. Вони покликані висвітлювати маловідомі сторінки історії Київщини, надати можливість молодим науковцям, студентству, краєзнавцям  оприлюднити та провести обговорення своїх досліджень з краєзнавства та історії Київщини перед фаховими науковцями та широким загалом, залучити до краєзнавчих досліджень усіх, хто цікавиться історією.

 

Ворзельські наукові читання – періодичний захід, який проводиться 2-3 рази на рік. Тематика читань включає насамперед дослідження життя та діяльності видатних людей Київщини та Приірпіння (згадаймо, наприклад, про Ворзельський Будинок композиторів та Ірпінський Будинок письменників, справжню мекку видатних людей України), інші цікаві та маловідомі сторінки історії краю. За результатами кожних читань видаються  збірники з доповідями усіх учасників. Доповідачі читань – фахові спеціалісти, які досліджують тематику, пов’язану з даною темою, краєзнавці, студентська та учнівська молодь.

 

Організатори переконані, що проведення наукових читань та видання збірника за їх матеріалами сприятиме висвітленню малодосліджених сторінок історії та популяризації краєзнавчих досліджень.

 

Тему даних читань (дослідження життя та діяльності митрополита П. Могили) було обрано невипадково, адже Петро Могила свого часу володів нашими землями, зокрема селом Михайлівка-Рубежівка. От і зібралися науковці, щоб детальніше дослідити це питання.

 

Відкрилися читання екскурсією залами музею, яку провів зберігач фондів-керівник музею Соколенко О.Г. Він же і відкрив читання, розповівши про наукову та громадську діяльність музею історії та культури “Уваровський дім”, про завдання та тему наукових читань. З доповідями та повідомленнями виступили: Мельничук Ю. Л., член Національної спілки краєзнавців України, співробітник Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді («Перебування митрополита Петра Могили у Приірпінні»); Соколенко О. Г., член Національної спілки краєзнавців України («Із власноручних записів митрополита П. Могили. Про знахідку місця поховання П. Могили»; Брехуненко В. А. , докт. іст. наук, професор Києво-Могилянської академії («Петро Могила і козаки»): Заремба О. В., канд. істор. наук, провідний наук. співр. інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України ім. Кураса, «Спадщина Петра Могили у ціннісному контексті сучасної України»; Сморчков С. О., ст. вчитель образотворчого мистецтва Ірпінської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. художнього профілю №1 ім. А.С. Макаренка, полковник козацтва («Деякі відомості про Петра Могилу»); Безсмертний В. М., краєзнавець, вчитель історії; Букет Є. В., заступник Голови Київського обласного відділення Національної спілки краєзнавців України («Про історичне становлення прізвищ українців»); Федоренко О. А., історик, дослідник геополітичної тематики, співробітник інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України(«Геополітична парадигма суспільних позицій Петра Могили»); Зборовський А.І., директор історико краєзнавчого музею (Ірпінь); Доманчук О.М. та Багинська В. В. – студенти Київського Університету ім. Бориса Грінченка.

 

У роботі читань також взяли участь: Найда І.В. – голова СОГ «Демократична Київщина»; Кравчук І. М. – заст. голови ВГО «Нові обличчя»; члени Білогородської козацької сотні – Панасюк В.Ф. (отаман, член Ради українського козацтва при Київській облдержадміністрації), Поліщук Є.М., Стародуб С.М.; Мельник В.В. – Український державний центр туризму; Пікуль Є.М. – фотокор газети «Новий день»; Лямічев В.В. – воїн-інтернаціоналіст, поет (Вишневе); Лісовська В.О. – вчитель історії ЗОШ І-ІІІ ст. №19 (Ірпінь); Чернищ І.І. – ЗОШ І-ІІІ ст. №3 (Ірпінь); Мельничук М.Ю. – студентка КППК ім. Макаренка. Через участь у жалобних заходах (м. Київ) з приводу Дня голодомору, який відзначався цього ж дня, у читаннях не змогли взяти участь (хоча їхні доповіді були заявлені) докт. іст. наук, проф. Чухліб Т. В., докт. іст. наук. о. Мицик Ю., кандидат мистецтвознавства, релігієзнавець Горенко Л. І.

 

На закінчення читань учасники переглянули документальний фільм “Святитель Петро Могила”.

 

Під час читань у залі працювала виставка книжок з фондів Ворзельської селищної бібліотеки (дир. Євтищенко Н.І.), музею історії та культури “Уваровський дім”. До її організації долучився також і учасник читань, докт. іст. наук, професор Києво-Могилянської академії Брехуненко В. А., який виставив свої книжки.

 

Як зазначили учасники, подібні заходи мають велике значення, адже вони допомагають учням, студентам, вчителям та й усім, хто цікавиться історією рідного краю, поглибити свої знання, познайомитися з провідними науковцями столичних наукових установ, розширити свій історико-краєзнавчий світогляд.

Соколенко О.Г.

зберігач фондів-керівник музею історії та культури «Уваровський дім»

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s