Ворзель, “Уваровський дім”. 6 листопада у музеї відбувся урок мужності на тему: “Як визволяли Ворзель”

6 листопада о 12.00  у музеї історії та культури “Уваровський дім” до Дня визволення Києва та Київської області відбувся урочистий урок мужності на тему: “Як визволяли Ворзель”.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

В останню ніч окупації, з 5 на 6 листопада 1943 року, члени ворзельської підпільної антифашистської групи у кількості 12 осіб (більшість з них були підлітки 15-16 років) за участі ще 10-ти місцевих жителів напали на гарнізон власівців, що був розквартирований у Ворзелі (у районі нинішнього санаторію “Зірка”). Відігнавши до кичеєвського цвинтаря, підпільники їх повністю знищили (більш як 150 вояків!), тим самим врятувавши Ворзель та населені пункти Козинці, Михайлівка-Рубежівка, Діброва Ленінська від повного знищення (власівці повинні були наступного дня їх спалити разом із мешканцями).

Присутні на заході (школярі 7-х класів Ворзельської ЗОШ №5) згадали цю героїчну сторінку ворзельської історії та привітали ветеранів – Терехова Володимира Юхимовича, який є останнім із учасників Ворзельського підпілля, учасник бою, та Риндіна Івана Дмитровича – єдиного з ворзельських ветеранів ВВВ, який брав участь у звільненні Києва та Київської області у скалді частин Червоної армії. Крім ветеранів поділилася своїми спогадами з школярами Білостоцька Ольга Борисівна – онука по-звірячому закатованої власівцями ворзельської підпільниці Марії Василівни Білостоцької. Голова ворзельської ради ветеранів Заруба Микола Харлампійович дав школярам настанови від старшого покоління. Розповідь про діяльність ворзельських підпільників – підлітків та екскурсію по музею історії Ворзельського підпілля провів зберігач фондів-керівник музею Соколенко Олександр Герольдович.

Ворзельський селищний голова Венгрик Олександр Пилипович, що завітав на урок, у своєму виступі привітав ветеранів та школярів і наголосив, що цей день у майбутньому повинен стати офіційним ворзельським святковим днем – Днем визволення Ворзеля. Разом із школярами Ворзельський голова поклав квіти до пам’ятника загиблим воїнам.

 

Упродовж заходу для ворзельських школярів та усіх присутніх працювала книжково-ілюстративна виставка, підготовлена працівниками Ворзельської бібліотеки ім. Д. Бедзика (зав. бібліотеки – Євтищенко Н. І.)

Наприкінці заходу було заплановано перегляд документального фільму “Ми тремтіли за цю землю…”, знятого режисером Світланою Соколенко про ворзельську малолітню партизанку Валю Філіповську. Та через те, що діти втомилися, перегляд відбудеться найближчим часом в інший день.

Advertisements
Опубліковано у Патріотично-виховні заходи. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s