Ворзель, “Уваровський дім”. Виставка “Шахи” Станіслава Войцеховського

Відкриття виставки засл. худ. України С. Войцеховського 17 листопада, 15.00

Відкриття виставки засл. худ. України С. Войцеховського 17 листопада, 15.00

17 листопада 2012 року відбулося відкриття виставки «Шахи» члена Національної спілки художників України, заслуженого художника України Станіслава Войцеховського. Крім чотирьох комплектів авторських шахів та шахматних столиків, над якими С. І. Войцеховський працював протягом останніх трьох років, на виставці представлено сім картин художника, виконаних у техніці маркетрі (або інтарсія). Можна на виставці також переглянути й документальний фільм про творчість художника виробництва першого каналу Національного телебачення.

Віртуальна екскурсія виставкою “Шахи” Станіслава Войцеховського

 Під час художнього проектування шахів враховувалися 4 теми:

Слов’яни

Прибульці

Амазонки

Монстри.

Автор передбачив можливість різних комбінацій розміщення шахів: Слов’яни – Прибульці; Слов’яни – Слов’яни; Прибульці – Амазонки і т. д.

Виготовлення шахів можливе в різних матеріалах: дерево, мармур, бронза, кольоровий пластик і т.д.

Шахові столи спроектовані так, що в них зберігають шахи. Виготовляються столи з натуральних порід деревини, а також шпону дорогоцінних порід.

Дані шахи є авторською розробкою.

Художник Станіслав Войцеховський

Картини українського художника Станіслава Івановича Войцеховського, мешканця Ворзеля, експонувалися в 62-х державах світу. Особливість їх у тому, що вони виконані в техніці маркетрі (інкрустація по дереву), яку називають ще інтарсією. Для цього майстер використовує так званий шпон (тонкі пластини дерева), що поставляються в нашу країну однією із західних відомих фірм. Хоча художник працює в різних техніках та матеріалах, проте, маючи академічну освіту,  в останні роки віддає перевагу маркетрі. Член Національної спілки художників України, Станіслав Войцеховський мав безліч персональних виставок у столиці, де постав як один з найцікавіших сучасних художників.

Стилістика образів мистецтва маркетрі Станіслава Войцеховського пов’язана з малюнком дерева на його зрізі, з властивою йому нез’ясовністю і, звідси, таємничістю. Таємничість малюнка доповнюється таємничістю темного кольору (художник часто використовує шпон червоного і чорного дерева), пов’язану зі світлими кольорами, що сприяє застосуванню різного ступеня колірних і світлових контрастів.

Художник-монументаліст, Войцеховський часто дивиться на нашу планету здалека, відсторонено, глобально. Іноді йому хочеться дізнатися, як саме Господь Бог творив Землю – цей складний живий організм. Його відома картина «SOS!» представлена ​​в залі засідань одного з європейських парламентів. Це навіть і не земне застереження, це здається криком, зверненим до самого Господа Бога. Одним з найбільш значущих творів художника є «14 стацій Ісуса Христа». Виконані в техніці інтарсії, вони вражають майстерністю і філігранністю виконання.

 Зв’язатися зі С. І. Войцеховським можна за телефонами:

тел. дом.: +38(045)974-60-82

тел. моб.: +38 (097)538-30-33

Advertisements
Опубліковано у Виставки. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s