Ворзель, “Уваровський дім”. Концертний сезон у Ворзелі. Травень – червень 2014 р.

Концертний сезон у Ворзелі. Травень – червень 2014 р.

В той час, коли Київські концертні зали оголошують закриття концертного сезону, селище Ворзель активно продовжує приймати майстрів музичного мистецтва на сцені «Уваровського дому». Отже, ІV сезон камерних концертів, присвячених українському композитору, Великому Ворзельцю Б. М. Лятошинському – в самому розпалі.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.


10 травня відбувся концерт вокальної музики, присвячений Дню Матері. У виконанні лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів дівочого вокального ансамблю «Ангельорус» ( концертмейстер Анастасія Шаріна) прозвучала всесвітньо відома кантата Дж. Перголезі «Stabat Mater» (в пер. на укр. «Стояла мати скорботна»), яка передає страждання Діви Марії під час розп’яття її Сина, Спасителя Світу і Сина Божого Ісуса Христа. Ведуча концерту, художній керівник ансамблю Тетяна Стефанишин, присвятила цей концерт українським матерям, чиє серце пронизане біллю втрати своїх синів, що поклали своє життя, виборюючи свободу і незалежність своєї країни. Зазвичай, цей духовний твір Дж. Перголезі виконується на страсну п’ятницю перед Великоднем, але в ці трагічні дні для нашої країни виконання цієї кантати на день Української матері стало дуже актуальним і доречним.
17 травня київський ансамбль «Анатра» під керівництвом Надії Буц привіз до Ворзеля нову концертну програму «В ритмі танго», яка отримала великий успіх і гучні овації нашої аудиторії. Анонсуючи наперед, цей концерт ми плануємо провести на літній сцені ЦК «Уваровський дім» також і 5 липня. Не пропустіть нагоду отримати надзвичайно позитивні враження і насолоду від неперевершених звуків танго.
24 травня на сцені «Уваровського дому» відбувся концерт вокально-інструментальної музики «Весняні барви» за участю викладачів Київської дитячої музичної школи №26. Це вже другий приїзд до Ворзеля команди КДМШ №26. І в цей раз, як і попередній, зала не вміщувала відвідувачів. Дуже запам’ятався ворзельській аудиторії дует балалаєчників «Діалог» у складі Людмили Козачек та Сергія Криворотько, які отримували кожного разу, виходячи на сцену, бурні овації.
31 травня вперше у Ворзелі виступив зі своєю сольною програмою автор і виконавець, співак Майдану Микола Петренко. Концерт присвячувався пам’яті Небесної Сотні. Але в програмі звучали і пісні про кохання, і про красу української землі, і просто пісні про життя. Микола Петренко закінчив студію при капелі бандуристів по класу співака-бандуриста. Деякий час співав в капелі, але любов до естради взяла своє. Почав писати вірші, музику, пісні. Їздив по Україні з гастролями, виступав у Польщі. Події Майдану 2014 року надихнули написати його пісні Майдану. Має намір проїхатися всією Україною з концертною програмою, в якій висвітлюються історія Майдану 2013–2014 рр.
1 червня сцена «Уваровського дому» прийняла студентів режисерського факультету Київського Національного університету культури і мистецтв з концертною програмою «Від романсу до оперети». Викладачем з вокалу майбутніх режисерів є лауреат багатьох міжнародних конкурсів, чудова співачка, яка не раз була у Ворзелі зі своїми сольними програмами, Вікторія Рожковська. На цьому концерті вона, представляючи своїх вихованців, продемонструвала свої вміння не тільки оригінальної ведучої й талановитої співачки, а й як чудового концертмейстера. У концерті прозвучали українські, російські та циганські народні пісні, романси Г. Карєвої, С. Гулака-Артемовського, популярні естрадні пісні композиторів М. Мозгового, Т. Кароль, М. Магомаєва, А. Ешпая, Е. Піаф, оперні та оперетні арії. Дивовижно й захоплююче сприймався виступ молодих людей. Своєю акторською майстерністю й подачею репертуару артисти заволоділи повністю увагою зали і 1,5 години концерту пройшли як одна мить. Крім цього, не маючи спеціальної вокально-музичної освіти, студенти КНУКіМ продемонстрували свої вокальні навички й приємно здивували глядачів. Атмосфера впродовж концерту й після його закінчення було настільки піднесеною й урочистою, що глядачі довго не могли розійтися по своїх домівках. Автографи, фотографування, особисті розмови з виконавцями й організаторами концерту, слова вдячності й захоплення були продовженням того вечора.
Слід зауважити, що сцена «Уваровського дому» стала концертним майданчиком не тільки для професіоналів й майстрів музичного мистецтва, а також й для талановитої, перспективної молоді, яка починає виходити в музично-культурне середовище нашого суспільства. Такими виявилися й студенти Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра, які виступили на ворзельській сцені 14 червня з концертом вокальної музики. Це були студенти вокальної кафедри класу викладача Ірини Вежневець. Концертмейстером концерту стала лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Ольга Шевченко. Не можна не пригадати також учениць викладача Ольги Шевченко з класу фортепіано, рідних сестер Наталію та Марію Литюга. Випускниця Київської дитячої школи мистецтв №6 ім. Г. Л. Жуковського Наталія Литюга продовжувати музичну освіту збирається в наступному році, вступаючи до КІМ ім. Глієра. Але вона продемонструвала такий рівень фортепіанної підготовки, виконавши сонату Й. Гайдна cis-moll (І ч.), прелюдію і фугу Й. С. Баха с-moll та фантазію-експромт Ф. Шопена, що дуже важко було повірити в те, що ця дівчина поки що не є студентом вищого музичного навчального закладу. Не менш здивувала своїм талантом її сестра Марія, студентка І курсу естрадного факультету КІМ ім. Глієра. Вона майстерно виконала 2 власних джазових твори «Джазова фантазія» та «Спомин про джаз». Марія займається додатково по класу композиції й просто дивує своїм оригінальним даром джазового композитора-виконавця. Забігаючи наперед й анонсуючи подальші заходи, повідомимо, що сольний концерт сестер Литюга відбудеться 20 липня.
Адміністрацією «Уваровського дому» прийнято рішення і в подальшому надавати можливість української молоді реалізовувати свій творчий потенціал на сцені нашого закладу. Так, 29 червня за участю випускників й учнів Київської дитячої музичної школи №26 в «Уваровському домі» відбудеться концерт гітарної музики.
Також не можна не відзначити таких заходів, як концерт духовної музики, присвячений святу Трійці за участю лауреатів міжнародних конкурсів Наталії Сєдової (сопрано), Тетяни Мержанової (сопрано) та Володимира Ворончука (ф-но), на якому звучали всесвітньо відомі твори Г. Генделя, Й. С. Баха, Т. Альбіноні, В. А. Моцарта; камерний концерт «Звуки літнього вечора» за участю заслуженої артистки України, солістки Київського Національного академічного театру оперети Ірини Беспалової-Примак (сопрано), лауреата міжнародних конкурсів, солістки того ж театру Юлії Ковальової (флейта) та провідного концертмейстера КНМА ім. П. І. Чайковького, лауреата всеукраїнського конкурсу виконавців камерної музики Олени Якуніної, де линула французька музика й перемішувалася зі звуками творів видатних російських й гаряче улюблених українських композиторів (П. Камю, Ж. Сен-Санс, романси М. Римського-Корсакова, С. Рахманінова, Б. Лятошинського та ін.) та створювала неповторну атмосферу літнього вечора.

Якщо ви ще не побували на наших концертах, то ми впевнені, що ви втратили чудову можливість відчути смак справжнього мистецтва, відволіктись від своїх буденних справ і, можна сказати, дуже невеселих подій сьогоднішнього суспільного життя, а також зрозуміти і переконатись насправді, що справжнє мистецтво ніколи не старіє, завжди актуальне і має властивість лікувати людські душі.
До зустрічі в концертній залі ім. Б. М. Лятошинського в «Уваровському домі»!

Художній керівник ЦК «Уваровський дім»
І. О. Каленчук
Advertisements
Опубліковано у Концерти, Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s