Ворзель, “Уваровський дім”. святкування Дня державного прапора та Дня Незалежності України. 23 серпня, 10.30

У Ворзельському музеї історії та культури «Уваровський дім» відбулося святкування Дня державного прапора та Дня Незалежності України

 

Свято почалося із Державного гімну України та урочистого внесення Державного прапора України і Прапору Українського козацтва. Право урочистого внесення прапорів було надане генерал-полковнику козацтва Мельничуку Ю. Л. та отаману Білогородської козачої сотні Панасюку В.Ф., які є активними учасниками та співорганізаторами багатьох національно-патріотичних та виховних заходів Уваровського дому. Після цього присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в зоні АТО.

 

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

 

Ведуча заходу – художній керівник ЦК «Уваровський дім» Ірина Каленчук привітала усіх із національним святом українського народу – Днем державного прапора та Днем Незалежності України і запросила переглянути відеофільм про історію українського прапору.

День Державного прапору України – особливий для ворзельців. Адже саме у Ворзелі вперше в Приірпінському регіоні було піднято жовто-блакитне знамено. Цей прапор – історична реліквія Ворзеля, – нині зберігається у фондах ворзельського музею. Саме він був вивішений на сцені Уваровського дому.

Про історію першого підняття національного прапора у Приірпінні розповів Вадим Антонович Кисленко, тодішній вчитель фізкультури ворзельської школи, а нині – почесний житель Ворзеля. Саме йому належала ініціатива підняття жовто-блакитного стягу. А сталося це ось як. Влітку 1991 року Вадим Антонович разом з учнями їздив у Прибалтику. А там тоді відбувалося дуже потужне національне відродження, усюди майоріли національні прапори – замість колишніх радянських. У численних кіосках можна було придбати й прапори інших держав, зокрема, і жовто-блакитний український. Вадим Антонович зрадів цьому і купив собі український прапор, адже в Україні тоді придбати його було дуже складно.

Наближалося 1 вересня 1991 року і Вадим Антонович на педагогічній нараді запропонував підняти жовто-блакитний прапор на шкільній лінійці. Це було сміливе рішення, адже раніше усі звикли бачити на лінійці інші прапори – червоні. Директор школи Володимир Степанович Гусевик підтримав пропозицію і педколектив проголосував «за», двоє утрималися. (Офіційно, як державний символ, прапор був прийнятий Верховною Радою пізніше, аж 28 січня 1992 р.). Проте через зміну обставин в керівництві Ірпінського міськВНО прапор урочисто підняти не вдалося. Тому В. С. Гусевик та В. А. Кисленко пішли на ризик – прапор підняли В. А. Кисленко разом з одним із учнів без урочистостей за півгодини до початку лінійки. Ось так початок навчального року у Ворзелі прийшов під жовто-блакитним знаменом – першим серед шкіл Ірпінського регіону. Це був Вчинок з великої літери.

Згодом цей прапор деякий час використовувався для урочистих подій виконкомом Ірпінської міськради, під ним приймали присягу військово-зобовязані Ворзеля, на День Перемоги 9 травня за ветеранами, які йшли під червоним прапором, йшла колона старшокласників – під жовто-блакитним. Потім прапор зберігався у В. А. Кисленка, а 23 серпня 2012 року під час святкування Дня Державного прапору у Ворзелі він передав історичний прапор на зберігання до музею історії та культури «Уваровський дім».

Після розповіді В. А. Кисленка на сцену вийшов ворзельський ансамбль української пісні «Перевесло» під керівництвом Вадима Зеленюка. Учасники ансамблю та худ. кер. ЦК «Уваровський дім» Ірина Каленчук майстерно і з великим натхненням виконали віночок українських пісень.

Серед присутніх на заході були науковці, викладачі, представники громадських організацій. У форматі круглого столу вони поділилися своїм баченням процесів, які проходять в Україні, згадали події часів встановлення незалежності в Україні.

Перед присутніми, зокрема, виступили: член Національної спілки краєзнавців, генерал-полковник козацтва Юрій Мельничук; профессор, доктор педагогічних наук Юрій Руденко; радник Міністра охорони здоров’я України, кандидат хімічних наук Ігор Найда, профессор, доктор історичних наук Микола Недюха, кандидат історичних наук Олександр Заремба, поет, воїн-інтернаціоналіст Валентин Лямічев.

Як завжди протягом заходу працювала тематична книжкова виставка Ворзельської селищної бібліотеки ім. Д. І. Бедзика (зав. Н.І. Євтищенко).

В урочистій обстановці були вручені подяки та грамоти активним учасникам патріотично-виховної діяльності Уваровського дому, а саме: генералу-полковнику козацтва Юрію Мельничуку; художньому керівнику ворзельського ансамблю української пісні «Перевесло» Вадиму Зеленюку та колективу ансамблю; завідувачу Ворзельської селищної бібліотеки ім. Д. І. Бедзика Наталії Євтищенко та колективу бібліотеки, які на всіх заходах влаштовують змістовні тематичні книжкові виставки; отаману Білогородської козачої сотні Панасюку В.Ф., який бере участь у посвятах у козаки та доставляє з Білогородки козацький куліш для учасників заходів; мешканці Ворзеля Тетяні Мельник, яка на громадських засадах впродовж кількох років допомагає розклеювати афіші Уваровського дому.

Після заходу присутні могли обговорити та підвести підсумки виступів, скуштувати козацького кулішу.

Організаторами цьогорічного святкування Дня державного прапора та Дня Незалежності України виступили ЦК «Уваровський дім» (худ. кер. І.О. Каленчук), МГО «Українське козацтво» (Ю.Л. Мельничук), музей історії та культури «Уваровський дім» (збер. фондів О.Г. Соколенко), СОГ «Демократична Київщина» (І.В. Найда), Київська обласна організація Національної Спілки краєзнавців України.

 Зберігач фондів-керівник музею
О.Г. Соколенко
Опубліковано у Круглі столи, конференції, презентації, Патріотично-виховні заходи, Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s