Ворзель, “Уваровський дім”. І регіональний конкурс молодих піаністів “Весна в Уваровському домі”, 15 – 17 квітня

Афиша_конкурс мол_3_новый размер15-17 квітня в “Уваровському домі” відбувся I регіональний конкурс молодих піаністів “Весна в Уваровському домі”.  

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Конкурс заснований ЦК “Уваровський дім” як щорічний за сприяння відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради та Ворзельської селищної ради. Генеральний партнер фестивалю – ТОВ “Концертне агенство “Ваш імпресаріо”, м. Київ.

І регіональний конкурс молодих піаністів «Весна в Уваровському домі» проводиться з метою розвитку творчих обдарованих молодих піаністів регіону та мистецької діяльності ЦК «Уваровський дім».

Основні завдання конкурсу:

 • популяризація української фортепіанної музики;
 • пропаганди української культури та мистецтва серед широких верств населення в маленьких містах України.
 • збагачення та розвиток сучасного елітарного мистецтва;
 • виявлення та підтримка обдарованих молодих піаністів, створення умов для творчого, інтелектуального і духовного розвитку, професійного самовизначення та творчої самореалізації дітей та молоді;
 • створення умов для обміну новітнім досвідом;
 • знайомство з культурно-мистецькою спадщиною регіону, організація змістовного дозвілля.

Конкурс проводився в наступних вікових категоріях:

  • категорія «А» – молодша дитяча (7-10 років);
  • категорія «В» – старша дитяча (11-13 років);
  • категорія «С» – юнацька (14-17);
  • категорія «D» – молодіжно-доросла (18-30 років)

Відеозаписи учасників конкурсу

https://www.youtube.com/playlist?list=PLbP9SiMC0Zl3s-dkZ_SDDevvNAzap9kWQ

Переможці конкурсу

http://uvarovspring.com.ua

Журі конкурсу

Голова журі

Гриднєва Наталія Віталіївна

ГридневаЗаслужений працівник культури України, професор Національної музичної академії України ім. П. Чайковського (Київ). Багато учнів та студентів Н. Гриднєвої неодноразово ставали лауреатами престижних міжнародних конкурсів. Автор наукових праць з методики викладання. Випускники профессора Гриднєвої  успішно працюють в Україні та за кордоном як викладачі фортепіано, концертмейстери та солісти, зберігаючи та продовжуючи традиції української фортепіанної школи. Автор книги «Хочу грати на роялі» (2012).

Члени журі:

Ліфоренко Ольга Дмитрівна

ЛифоренкоЗаслужений діяч мистецтв України, професор Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського, піаністка, переможниця Українського національного конкурсу. Веде активну виконавську діяльність як солістка та ансамблістка в Україні, а також в Росії, Литві, Німеччині, Польщі, Канаді. Виступала в ансамблях з низкою видатних музикантів Франції, Великобританії, Польщі, Росії, України. Грала з провідними симфонічними оркестрами України під керуванням Д. Китаєнко, Ю. Темірканова, К. Кондрашина, В. Кожухаря, Р. Кофман. Перший виконавець творів багатьох українських композиторів, в тому числі В. Сильвестрова, І. Карабиця, Г. Ляшенко, Ю. Іщенка. Має фондові записи на українському радіо.
Поєднує виконавську та педагогічну діяльність. Понад 25 її вихованців мають звання лауреатів та дипломантів Міжнародних конкурсів, понад 50 – працюють в Україні, Росії, США, Канаді, Великобританії, Кубі, Македонії, Чехії, Угорщини, Ізраїлі.

Харченко Євгенія

Харченко Женя_на заменуПіаністка, кандидат наук з мистецтвознавства, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, викладач КЗ «Ірпінська дитяча школа мистецтв». З 2000 року – провідний концертмейстер кафедри хорового диригування в НМАУ ім. П.І. Чайковського.
Лауреат багатьох міжнародних конкурсів.

Шанскова Анастасія Василівна

Шанскова_на заменуПіаністка, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, викладач Київської дитячої музичної школи № 14 ім. Д. Кабалевського. Здобула перемоги на багатьох Міжнародних конкурсах, серед яких конкурс пам’яти В. Горовиця (Київ, Україна), конкурс ім. Ф. Шопена (Шафарнія, Польща), конкурс ім. В. Віардо (Запоріжжя, Україна).
Вдосконалювала свою майстерність у таких відомих піаністів та педагогів сучасності, як В. Віардо (США), Б. Петрушанський (Італія), Т. Дюссо (Франція), Н. Трулль, (Росія), В. Оловніков (Білорусь), О. Орловецький (Росія).
Виступає з сольними концертами та з оркестрами у містах України та Польщі. У березні 2016 року виступила з циклом сольних концертів на запрошення товариства Ф. Ліста у Вроцлаві (Польща).

Оргкомітет конкурсу

Голова оргкомітету:

Ірина КаленчукКаленчук Ірина Олександрівна, художній керівник центру культури «Уваровський дім».

 

 

Члени оргкомітету:

ЛуньовЛуньов Андрій Іванович, піаніст, лауреат міжнародних конкурсів,
викладач Київської середньої спеціальної музичної школи ім. М. В. Лисенка

 

СмеховаСмєхова Анна Михайлівна, заслужений працівник культури України, викладач-методист фортепіанного відділу та завідувач підготовчого відділеня та відділу з міжнародних зв’язків Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра

У Ворзелі змагалися молоді піаністи Київщини

Впродовж трьох днів, 15 -17 квітня, у Ворзелі проходив I регіональний конкурс молодих піаністів “Весна в Уваровському домі”. У затишній камерній залі ворзельського центру культури свою майстерність гри показали 63 молодих піаністи не тільки з Київської області, а ще з трьох областей.

Заснований конкурс центром культури «Уваровський дім» відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради.

Партнерами в організації та проведенні І регіонального конкурсу молодих піаністів «Весна в Уваровському домі» є Ворзельська селищна рада, ТОВ “Концертне агенство “Ваш імпресаріо».

Художній керівник ЦК «Уваровський дім» Ірина Каленчук вважає, що цей конкурс є творчим плацдармом для молодих піаністів і має всі шанси перерости у всеукраїнський. Вона вважає, що такій широкій зацікавленості конкурсом слід завдячувати, зокрема, і високопрофесійному журі.

Голова журі Наталія Гриднєва, професор Національної музичної академії України ім. П.Чайковського, наголосила, що метою конкурсу є виявлення та підтримка обдарованих молодих піаністів. Багато наших музикантів працює за кордоном. Треба виростити нове покоління, щоб воно пустило корені в Україні, не шукаючи щастя поза її межами.

Член журі професор Анна Смєхова, за плечима якої багато років роботи у Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам’яті Горовіца, сказала, що з задоволенням взяла участь у конкурсі. Вважає, що за ним – велике майбутнє. Конкурс у фінансовому плані доступний. До того ж Ворзель – курортна зона під Києвом, з чудовою камерною залою. Тут живі музичні традиції (впродовж останніх років у ЦК відбулись 130 концертів, присвячених видатному українському композитору Б. Лятошинському, який тут проживав і творив. Його правнуки були присутні на врученні нагород).

На третій день відбулося вручення нагород та Гала-концерт переможців. Володарем Гран-Прі стала третьокурсниця Національній музичної академії України ім. П.Чайковського Ірина Доценко (клас Ольги Ліфоренко).

Заслуговують на глибоку вдячність за самовіддану працю ініціатори й організатори цього першого конкурсу. Сподіваємось, що Ворзель знову стане осередком музичної культури, яким він був, коли функціонував Будинок творчості композиторів і в ньому творили видатні музиканти України.

Данута КОСТУРА
Газета «Ірпінський вісник» №16 (2760) 22 квітня 2016 року
Advertisements
Опубліковано у Концерти, Події. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s