Ворзель, “Уваровський дім”. Презентація в Укрінформі освітньо-патріотичного збірника “Школа патріотизму”. 22 вересня, Чт., 14.00

Вийшов у світ освітньо-патріотичний збірник “Школа патріотизму”

22 вересня о 14.00 в Укрінформі відбулася презентація освітньо-патріотичного збірника “Школа патріотизму” (упорядники Ю. Мельничук, О. Соколенко), організована Всеукраїнською освітньою платформою “Сходи в майбутнє”.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

До участі в презентації були запрошені: Ігор Найда, лідер Всеукраїнської освітньої платформи “Сходи в майбутнє”;Юрій Мельничук, автор збірника, керівник Науково-освітнього центру патріотичного виховання молоді університету “Україна”; Олександр Соколенко, автор збірника, директор музею історії та культури та центру культури “Уваровський дім”; Юрій Руденко, рецензент, докт. пед. наук, професор Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова; Дубас Ростислав, проректор університету розвитку людини “Україна”, докт. екон. наук.; Олег Мусій, народний депутат України, а також науковці, працівники навчальних закладів, журналісти, громадські діячі, активна молодь.

У презентованому освітньо-патріотичному збірнику розповідається про практичні заходи з козацько-лицарського виховання учнів і студентів, про реальні практики, методи та інструменти реалізації сучасного патріотичного виховання. Побачив світ збірник у видавництві “Золоті ворота” за сприяння лідера Всеукраїнської освітньої платформи “Сходи в майбутнє” Ігоря Найди, який вже не вперше допомагає реалізовувати видавничі проекти з патріотичного виховання. Раніше за його сприяння побачили світ два перевидання збірника «Нескорені духом» (автори Ю. Мельничук та О. Соколенко) про діячів «Розстріляного відродження» та дисидентів 1960-х рр., життя і діяльність яких були пов’язані з Приірпінням. Ігор Найда також постійно долучався до проведення численних освітньо-патріотичних заходів музею історії та культури «Уваровський дім», за що йому велика подяка від керівництва закладу.

“Збірник «Школа патріотизму» розповідає про заходи з патріотичного виховання, які проводились в основному в Приірпінні на базі музею історії та культури та центру культури “Уваровський дім”. Автори видання – керівник Науково-освітнього центру патріотичного виховання молоді університету “Україна” Юрій Мельничук та директор музею історії та культури та центру культури “Уваровський дім” Олександр Соколенко. Саме завдяки цим ентузіастам патріотичне виховання набрало такого потужного злету”, – підкреслив Ігор Найда, додавши, що “має проводитись системна, цілеспрямована робота для того, щоб виховати патріота”.

У свою чергу Олександр Соколенко зазначив, в їхньому закладі проводяться уроки мужності для школярів, на яких побували більше 2,5 тис. дітей з київських і місцевих шкіл. На цих уроках  велика увага приділяється, зокрема, патріотичному вихованню на прикладах героїзму українського народу в часи Другої світової війни. Учням розповідають про те, як ворзельські підлітки самостійно організували антифашистську підпільну організацію, шкодили фашистським загарбникам та визволили від них рідне селище. Уроки мужності проводяться спільно з відділами освіти – Ірпінським та Бучанським.

“Крім цього в «Уваровському домі» проводяться козацько-лицарські вишколи, де діти зустрічаються, з ветеранами, з представниками козацьких організацій, з воїнами АТО, з дітьми з інших шкіл. Проводяться також патріотично-освітні заходи до Дня перемоги та до Дня партизанської слави (за участі Комісії у справах колишніх партизанів при Верховній раді України та козацьких організацій). Започаткований нами і в цьому році вже вчетверте буде проводитися День визволення Ворзеля. Також проводяться наукові читання, суттєва частина з яких присвячена вихованню дітей в традиціях українського козацтва, української педагогіки. Велике місце в цьому плані займає робота нашої власної краєзнавчої відеостудії, керованої режисером-документалістом Світланою Соколенко. Створені нею три документальні фільми здобули перемоги на міжнародних кінофестивалях документального кіно. Коли ми оглянули нашу діяльність за останні роки, з’явилося бажання про все  розповісти у книжці”, – сказав Олександр Соколенко.

Юрій Мельничук додав, що  вишколи проходять не тільки на Приірпінні і Київщині, останні з них були в Межигір’ї та в Карпатах.

“Це вже історія. І сьогодні ця історія – ось тут, у книжці. Ціль і мета у нас одна – створення цілісної системи патріотичного виховання. Щоб все дихало Україною”, – наголосив він.

Присутні відзначали, що збірник «Школа патріотизму» є методичним посібником для реалізації патріотичного виховання на засадах козацько-лицарської педагогіки та прикладах героїзму українського народу в часи війни з німецько-фашистськими загарбниками. Він стане корисним для проведення освітньо-патріотичних заходів в інших місцях.

Збірник “Школа патріотизму” адресований учителям, вихователям, викладачам ВНЗ, студентам, а також усім, хто небайдуже ставиться до справи виховання підростаючого покоління.

За матеріалами Укрінформу

 

 

Опубліковано у Видання, Круглі столи, конференції, презентації, Патріотично-виховні заходи, Статті. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s