Ворзель, “Уваровський дім”. Освітньо-патріотичний захід до Дня захисника України, 8 жовтня 2016 р.

Освітньо-патріотичний захід до Дня захисника України

%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b7%d0%b5%d0%bd%d1%82%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f_%d0%b2%d0%be%d1%80%d0%b7%d0%b5%d0%bb%d1%8c%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b5-%d0%bf%d1%96%d0%b4%d0%bf%d1%96%d0%bb%d0%bb%d1%8f_10-08

У рамках святкування Дня захисника України, Дня Українського козацтва та свята Покрови 8 жовтня 2016 року у музеї історії та культури «Уваровський дім» відбувся освітньо-патріотичний захід для дітей та юнацтва.

На захід прибули учні та вчителі загальноосвітніх шкіл регіону, студенти та викладачі педагогічного університету ім. Бориса Грінченка, науковці, вчителі, члени Національної спілки краєзнавців України, представники козацьких організацій.

Основою програми заходу була презентація третього видання книги «Рух опору Київщини: Ворзельське підпілля». Книгу представили автори: Соколенко О. Г., директор Ворзельського музею історії та культури «Уваровський дім» та Мельничук Ю. Л., керівник Науково-освітнього центру патріотичного виховання молоді Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», отаман Приірпінського козацького полку. Вони розповіли про свою багаторічну науково-дослідницьку краєзнавчу діяльність, про події у Ворзелі в роки окупації гітлерівськими військами, про діяльність і героїзм Ворзельської підпільної організації, очолюваної 14 річним школярем Віктором Нацевичем. Автори наголосили на важливості виховання сучасних школярів та юнацтва на героїчних сторінках українського народу в роки гітлерівської окупації України. Вони також висловили подяку Ворзельському селищному голові Ларисі Петрівні Федорук за сприяння у виданні книги.

Після презентації та виступів гостей відбувся перегляд фільму «Ми тремтіли за цю землю…» про ворзельську підпільницю Валю Філіповську (реж. Світлана Соколенко)

Організаторами презентації виступили музей історії та культури «Уваровський дім»; науково-освітній центр патріотичного виховання молоді Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна»; МГО «Українське козацтво»; Комісія у справах колишніх партизанів при Верховній Раді України; Національна спілка краєзнавців України (Київська обласна організація); Ворзельська селищна рада та Всеукраїнська освітня платформа «Сходи в майбутнє» (її лідер Ігор Володимирович Найда є постійним співорганізатором освітньо-патріотичних заходів музею впродовж останніх років).

 

О. Г. Соколенко

 

 

Опубліковано у Круглі столи, конференції, презентації, Патріотично-виховні заходи. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s