Ворзель, “Уваровський дім”. Уроки мужності до Дня захисника України, 6–12 жовтня 2016 р.

Уроки мужності до Дня захисника України

 

6, 7, 11, 12 жовтня 2016 року у рамках святкування Дня захисника України, Дня Українського козацтва та свята Покрови у музеї історії та культури «Уваровський дім» відбулися уроки мужності на тему «Хто такий захисник Вітчизни?» Учні 6, 7, 10 та 11 класів Ворзельської школи (Ірпінська ЗОШ №5) ознайомилися з експозицією Ворзельської підпільної антифашистської організації часів гітлерівської окупації Ворзеля 1941-1943 рр. та переглянули документально-публіцистичний фільм «Ми тремтіли за цю землю…» (реж. С. Соколенко) про ворзельську підпільницю 11-річну Валю Філіповську.

Під час уроку діти дізналися, що боротьбу з фашистами у їхньому рідному селищі організували 14-16-річні підлітки – учні ворзельської школи на чолі з Віктором Нацевичем. Упродовж трьох років окупації вони як могли шкодили загарбникам, здійснили чимало диверсійних операції не тільки у Ворзелі, а й у Бородянці, Ірпені, Гостомелі та Києві. Згодом до організації приєдналися і старші мешканці селища, але керівництво здійснював Віктор Нацевич, команди якого виконувалися «без усяких розмов». До речі, серед старших підпільників було багато таких, члени сімей яких загинули під час сталінських репресій 1934–36 рр. Тим не менше вони не стали на бік окупантів, а приєдналися до підпільників, які хоча і організувалися самостійно, без вказівок «згори», але були радянськими. Просто вони не хотіли, щоб їхню землю поневолили німецькі нацисти і вважали за свій обов’язок визволити від них Україну. В останні дні окупації в бою ворзельські підпільники розбили переважаючий за чисельністю загін окупантів і самі визволили рідний Ворзель, врятувавши його і ще чотири населені пункти від повного знищення.

Діяльність малолітніх ворзельських підпільників – героїчна сторінка історії українського народу в часи війни з гітлерівськими нацистськими поневолювачами. Вони є справжніми захисниками Вітчизни, які не шкодували свого життя для своєї країни. Тому вивчення їхньої діяльності є корисним для виховання справжнього патріотичного духу у сучасних дітей та юнацтва.

Проведення уроків мужності започатковане у музеї з 2009 року. За цей час на уроках побували близько 3000 школярів та студентів з навчальних закладів Києва та Приірпіння.

 

О. Г. Соколенко

 

 

Advertisements
Опубліковано у Екскурсії, Патріотично-виховні заходи. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s